تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی

تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی یکی از موضوعاتی است که افراد در سال های اخیر با آن مواجه بودند. اضافه وزن و در حالت کلی چربی سوزی موضوع مهمی است که برای سلامت بدن و داشتن اندام زیبا و مناسب باید به آن توجه شود.

از طرفی اگر در سال های جوانی به سلامت بدن و درصد چربی آن توجه نشود در میان سالی و سال های پیری ممکن است افراد با مشکلات زیادی مواجه شوند. به این موضوع توجه داشته باشید که چربی سوزی باید با رعایت اصول و شرایط بدن صورت گیرد که در طولانی مدت باعث آسیب دیدگی به بدن نشود.

فعالیت هایی در راستای تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی

شما با انجام دادن فعالیت هایی در روز می توانید به افزایش درصد چربی سوزی بدنتان گام بزرگی بردارید. باتوجه به این موضوع در ادامه به توضیح فعالیت هایی در جهت افزایش سوخت وساز بدن و افزایش چربی سوزی ارائه می دهیم.

موردی که بهتر است به آن توجه داشته باشید، سوخت وساز بدن افراد است. سوخت وساز بدن در افراد مختلف، متفاوت است. بر همین اساس بهتر است در مراحل اولیه به شناخت درستی از سوخت وساز بدن خود برسید و در مراحل بعدی، فعالیت های چربی سوزی را شروع کنید.

توجه داشته باشید برای تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی بهتر با نظر متخصص این فعالیت ها را شروع کنید. قبل از شروع هر برنامه چربی سوزی، باید آنالیز بدن انجام دهید و بر اساس میزان چربی بدن، فعالیت های چربی سوزی را شروع کنید. در ادامه به توضیح فعالیت های چربی سوزی می پردازیم.

کالری منفی

موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، کالری منفی است. کالری منفی به این معناست که کالری دریافتی شما از کالری که می سوزاند کمتر باشد، به این حالت کالری منفی می گویند. توجه داشته باشید این مورد را هم با نظر پزشک انجام دهید که در طولانی مدت برای، به بدن شما آسیب جدی وارد نشود.

تمرینات کاردیو

کاردیو یکی از مناسب ترین فعالیت ها در جهت کاهش چربی بدن است. تمرینات کاردیو با دو شدت بالا و پایین انجام می شوند که در هر دو حالت آن باید توجه داشته باشید که به بدن شما آسیب وارد نشود.

تمرینات کاردیو به جهت اینکه ترکیبی از چند حرکت را در خود دارند به همین دلیل چربی سوزی زیادی دارند و به سلامت بدن کمک می کنند. در ادامه به بررسی خطرات تمرینات کاردیو برای بدن می پردازیم که با انجام اصولی این ورزش ها می توانید از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

 • فرسودگی
 • بیزاری از انجام تمرین
 • متوقف شدن کاهش وزن
 • تمرین بیش از اندازه سخت
 • صدمات جبران ناپذیر

اگر تمام روزهای هفته را ورزش می کنید، بهتر از یک یا دو روز از تمرین های کاردیو استفاده کنید. با توجه به تعداد حرکات و عضله هایی از بدن که درگیر می کند، بهتر است تمام روزهای هفته از تمرین های کاردیو استفاده نکنید.

پیاده روی

یکی از آسان ترین راه های تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی، پیاده روی است. اگر روزانه 15 دقیقه پیاده روی را در برنامه ریزی روزانه خود قرار دهید، به میزان زیادی به کاهش چربی بدن خود کمک می کنید.

دقت کنید برای پیاده روی ساعت هایی از روز را انتخاب کنید که تابش نور آفتاب، به حدی نباشید که به پوست شما آسیب برساند.

مورد بعدی که در پیاده روی باید به او توجه داشته باشید، استفاده از کفش مناسب است. اگر از کفش مناسب برای پیاده روی استفاده نکنید، در طولانی مدت به مفاصل شما آسیب می رسد و باعث صدمات جبران ناپذیری به بدن شما می شود.

 افزایش سرعت، چربی سوزی بیشتر

به این نکته توجه داشته باشید که افزایش سرعت در انجام فعالیت های ورزشی باعث چربی سوزی بیشتر می شود. در نتیجه سعی کنید، فعالیت های ورزشی را با سرعت بالا و متناسب با شرایط بدنی خود انجام دهید.

حرکات بدن سازی و چربی سوزی

حرکات بدنسازی نیز نقش زیادی در افزایش چربی سوزی بدن و کاهش وزن دارند. موردی که در انجام فعالیت های بدن سازی باید توجه داشته باشید، شرایط بدنی خودتان است. اگر در انجام فعالیت های ورزشی مخصوص بدنسازی به قدرت و توان بدنی خود توجه نداشته باشید در طولانی مدت به بدن خود آسیب می زنید.

و بهره خوبی از فعالیت های ورزشی نیز نمی برید.

طناب بزنید و از شر چربی ها خلاص شوید

ورزش دیگری که تأثیر زیادی در تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی دارد، طناب زدن است. این ورزش به حدی آسان و راحت است که در خانه هم بدون هیچ مزاحمتی می توانید آن را انجام دهید.

توجه داشته باشید، برای چربی سوزی بیشتر لازم است این حرکت را به سرعت و به تعداد زیاد انجام دهید.

دمبل و چربی سوزی، حتی در خانه

حرکات ورزشی که با دمبل انجام می دهید نیز تأثیر زیادی در چربی سوزی بدن دارند. به این موضوع توجه داشته باشید که دمبلی که استفاده می کنید مطابق با شرایط و توان بدنی شما باشد. در غیر این صورت به بدن شما آسیب وارد می شود.

توجه داشته باشید صدماتی که ناشی از استفاده دمبل های نامناسب هستند ممکن است چندین سال بعد در بدن شما ظاهر شوند، پس توجه داشته باشید از دمبل هایی متناسب با توان بدنی خود استفاده کنید.

تمرینات تابا و سرعت

یکی از تمرین های مهم در چربی سوزی و کاهش وزن بدن، تمرینات تابا است. برای انجام این تمرینات باید 20 ثانیه با سرعت تمرین کنید و 10 ثانیه استراحت کنید و این چرخه را به مدت 4 دقیقه انجام می دهید.

توجه داشته باشید با انجام این تمرین ها باعث افزایش قدرت بدنی خود نیز می شوید.

در خانه بمانید و چربی بسوزانید

با انجام فعالیت های ساده در خانه می توانید به میزان زیادی چربی های بدن خود را از بین ببرید و وزن کم کنید. موردی که باید به ان توجه داشته باشید، انجام اصولی تمرین های ورزشی است. در غیر این صورت ممکن است به بدن خود آسیب وارد کنید.

در ادامه به معرفی برخی از حرکات ورزشی که می توانید با انجام آنها در خانه، درصد چربی بدنتان را کاهش دهید و به وزن دلخواه خود برسید، اشاره می کنیم.

 • دراز نشست
 • اسکوات
 • شنا سوئدی
 • پروانه
 • درجا
 • شنا روی دیوار

دارو بخورید و چربی بسوزانید

مورد مهمی که بهتر است به آن توجه داشته باشید، شما با انجام درست حرکات ورزشی به چربی سوزی مناسبی می رسید. اما برخی از افراد برای چربی سوزی بیشتر از داروهای گیاهی و شیمیایی استفاده می کنند.

برخی از این داروها مانند ال کارنیتین به چربی سوزی بدن کمک می کنند. اما ممکن است در طولانی مدت عوارض جبران ناپذیری را برای شما داشته باشند.

بهتر است در صورت استفاده از این داروها با پزشک مشورت کنید که در نهایت به بدن خود آسیب نرسانید.

سخن آخر

تبدیل بدن به ماشین چربی سوزی موضوع حساسی است که باید با دقت و اصول مشخصی انجام شود. بر همین اساس لازم است از نظر متخصصین این حوزه برای افزایش کارایی و بهره وری بیشتر استفاده کنید.

توجه داشته باشید برای چربی سوزی بیشتر لازم نیست که حتماً حرکات سخت و سنگین ورزشی انجام دهید، با حرکات ساده اما مطابق اصول می توانید بدن خود را در وضعیت چربی سوزی قرار دهید.

امید است از این مطالب در جهت افزایش چربی سوزی استفاده کنید و نتیجه لازم را بگیرید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *