موثرترین روش های کاهش وزن

 8 دستور العمل درمانی که چربی را می سوزاند

نکات کاهش وزن برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند

اگرچه مفهوم لاغری به طور کلی به عنوان کاهش وزن در نظر گرفته می شود، اما برای کاهش وزن واقعی و سالم، ذخایر چربی در بدن باید کاهش یابد. با یک برنامه غذایی متعادل با ارزش غذایی بالا و زندگی فعال، فرد می تواند به وزن ایده آل خود برسد و به اندامی متناسب و سالم دست یابد.

 چگونه وزن کم کنم؟ ساده ترین روش های کاهش وزن

بیشتر افرادی که می خواهند از  اضافه وزن خود خلاص شوند، هدفشان این است که با روش های رژیم شوک، هر چه زودتر از اضافه وزن خلاص شوند. اما کاهش وزن همیشه به معنای کاهش وزن نیست. اگرچه حذف آب ذخیره شده در بدن و تخلیه ذخایر گلیکوژن نشان دهنده کاهش وزن در ترازو است، اما در بیشتر مواقع با نگاه کردن به آینه نمی توان اثر لاغری را مشاهده کرد. کوچک شدن سایز تنها با سوزاندن چربی های اضافی در بدن اتفاق می افتد. بسیاری از روش هایی که به عنوان یک فرمول لاغری معجزه آسا به بازار عرضه می شوند، ذخایر گلیکوژن را تخلیه می کنند و می توانند بدن را کم آب کنند.

اگر می گویید می خواهید وزن کم کنید، تمرکز بر تغذیه سالم به جای رژیم های شوک می تواند به شما کمک کند به نتایج موثرتری برسید. اگرچه روش های لاغری بسیار متنوع است، اما با مکانیسم کلاسیک که همه می شناسند کار می کند. برای سوزاندن یک کیلو چربی در بدن باید به طور متوسط ​​7400 کیلوکالری کسری انرژی ایجاد کرد. به طور طبیعی، 1- 0.5   کیلوگرم چربی سوزی در هفته توسط متخصصان به عنوان نرخ کاهش وزن ایده آل در نظر گرفته می شود. اگر بین وزن ایده آل و وزنی که دارید تفاوت زیادی وجود دارد، کاهش وزن اضافی در مرحله اول می تواند طبیعی تلقی شود. کاهش وزن سریع طبیعی است، زیرا تغییر در رژیم غذایی باعث از بین رفتن آب اضافی ذخیره شده در بدن می شود و کسری کالری راحت تر ایجاد می شود.

یک برنامه کاهش وزن که می تواند به راحتی اعمال شود، می تواند در زندگی روزمره ادغام شود و نیازهای بدن را برآورده کند، کاهش وزن آسان را به ارمغان می آورد. محدود کردن همه چیز به یکباره می تواند کاربردی بودن برنامه تغذیه را تحت الشعاع قرار دهد. کارشناسان رژیم غذایی سرشار از پروتئین و فیبر را برای کسانی که می خواهند به راحتی وزن کم کنند، توصیه می کنند. زمانی که افراد مصرف آب و حرکات روزانه خود را همراه با برنامه تغذیه افزایش دهند و برای افزایش متابولیسم خود تلاش کنند، می توانند بدون زحمت وزن کم کنند.

8 دستور العمل موثر چای و لاغری

همه کم و بیش می دانند که برای کاهش وزن چه باید کرد. یک برنامه تغذیه سالم وقتی با تمرینات کاهش وزن و درمان های تسریع کننده متابولیک پشتیبانی شود، می تواند معجزه کند. کسانی که به دنبال انگیزه برای کاهش وزن هستند نیز می توانند از اثرات درمان های تسریع کننده متابولیسم همراه با داستان های کاهش وزن بهره مند شوند.

برای اینکه درمان های کاهش وزن واقعا کارساز باشند، لازم است اطمینان حاصل شود که کمبود کالری سالمی ایجاد می شود. درمان ها که در کنترل اشتها بسیار خوب هستند، بیشتر از روده و سیستم گوارشی حمایت می کنند. استفاده از غذاها و نوشیدنی های سالم در آشپزخانه همه به جای قرص های کاهش وزن برای تسریع سوخت و ساز توصیه می شود. اگرچه محصولاتی که به عنوان قرص های کاهش وزن و داروهای کاهش وزن به بازار عرضه می شوند نتایج کوتاه مدتی را ارائه می دهند، اما می توانند سلامت و حتی زندگی را در دراز مدت به خطر بیندازند. سوزن لاغری که می تواند برای لاغری منطقه ای ترجیح داده شود، متابولیسم را تحریک می کند، اشتها را سرکوب می کند و چربی سوزی منطقه ای را فراهم می کند. با این حال، نظر متخصص برای چنین توصیه های لاغری رادیکالی لازم است.

1 ) چای سبز- لیمو:

نیم لیتر آب جوشیده و 2 قاشق چای خوری چای سبز به مدت 10 دقیقه دم کنید. نصف لیمو را در چای دم کرده صاف شده بریزید . در نهایت پس از افزودن یک بطری آب معدنی، نوشیدنی لاغری آماده است. درمانی که با مصرف یک لیوان در میان وعده ها اعمال می شود، متابولیسم را تسریع می کند و مواد معدنی از دست رفته را به بدن می رساند.

2 ) آب لاغری:

برای اعمال درمان، باید صبح به محض بیدار شدن از خواب یک قاشق چایخوری روغن سیاه دانه بنوشید. سپس باید دو قاشق غذاخوری سرکه را در یک لیوان آب گرم بریزید و بنوشید. کسانی که از طعم آن ناراحت هستند در صورت تمایل می توانند نصف قاشق چایخوری عسل اضافه کنند. درمانی که احساس سیری را افزایش می دهد، کنترل کالری را تسهیل می کند.

3) شتاب دهنده متابولیسم و ​​ترکیب ادویه های کاهش وزن: 

 1 قاشق غذاخوری زنجبیل پودر شده، 1 قاشق غذاخوری زردچوبه، 1 قاشق غذاخوری فلفل سیاه، 1 قاشق غذاخوری زیره سبز، 1 قاشق غذاخوری فلفل قرمز، 1 قاشق غذاخوری نعناع و 1 قاشق غذاخوری آویشن را مخلوط کرده و در یک ظرف شیشه ای قرار داده و در یک ظرف خنک قرار می دهیم. محل دور از نور مستقیم خورشید باشد . مخلوطی که می توانید با پاشیدن سالاد و غذا به میزان دلخواه از آن استفاده کنید، به شما کمک می کند تا از  ادم اضافی بدن خلاص شوید و متابولیسم خود را تسریع کنید. احساس سیری ایجاد می کند و به شما اجازه می دهد کالری کم تری مصرف کنید.

4) شیر دارچین:

برای استفاده از درمان، باید 1 لیوان شیر سبک، 1 قاشق چایخوری دارچین و یخ را مخلوط کرده و قبل از رفتن به رختخواب مصرف کنید. این مخلوط که به شما کمک می‌کند صبح‌ها سیر شوید، متابولیسم شما را در طول شب زنده نگه می ‌دارد و به شما امکان می ‌دهد چربی بیشتری بسوزانید. همچنین با بحران های ناگهانی گرسنگی مبارزه می کند زیرا قند خون را متعادل می کند.

5)  درمان سریع کاهش وزن:

بعد از هم زدن 3 قاشق غذاخوری ماست، ابتدا 2 قاشق چایخوری فلفل قرمز و سپس نصف لیموترش اضافه کرده و مخلوط می کنیم. این مخلوط که نیم ساعت قبل از خواب مصرف می شود، متابولیسم را تسریع می کند، از بحران گرسنگی شبانه جلوگیری می کند و چربی سوزی را افزایش می دهد.

6) قهوه ای که چربی می سوزاند و به کاهش وزن کمک می کند:

1 چوب دارچین را در 1 لیوان شیر بدون چربی بجوشانید. شیری که شروع به جوشیدن می کند بدون اینکه چوب را از روی آن بردارید به مدت 45 دقیقه استراحت دهید. بعد از استراحت، چوب دارچین را از آن خارج کنید و قهوه را مخلوط کنید، در هنگام استفاده از قهوه که می توانید به عنوان میان وعده می توانید سرد یا گرم مصرف کنید، سوخت و ساز بدن شما را تسریع می کند.

7) درمان معجزه آسا کاهش وزن:

مخلوطی که از هم زدن 3 قاشق غذاخوری ماست خانگی با کم تر از نصف قاشق چایخوری پودر زنجبیل، زردچوبه و پودر دارچین تهیه می شود، شبانه یک ساعت قبل از خواب مصرف می شود. این درمان که با نوشیدن حداکثر پنج لیوان آب تکمیل می شود، متابولیسم را تسریع کرده و چربی سوزی را افزایش می دهد.

8) چای برای کمک به کاهش وزن :

1 قاشق غذاخوری یا 1 کیسه چای سبز با نیم لیتر آب دم می شود. یک سیب را با پوست آن خلال می کنند، زنجبیل رنده شده و دو چوب دارچین داخل آن می ریزند. چای لاغری که چند ساعت بعد از شام مصرف شود، هضم غذا را تسهیل می کند و متابولیسم را تسریع می کند.

برای کاهش وزن چه بخوریم؟

درمان‌ها و دمنوش‌ها که ترفندهای لاغری هستند، می‌توانند اثر خود را زمانی نشان دهند که دریافت کالری به روشی سالم محدود شود. اگرچه آنها جزو فرمول های کاهش وزن بسیار موثر هستند، اما زمانی که با رژیم کاهش وزن و ورزش کاهش وزن پشتیبانی نمی شوند، بی فایده هستند. سالم ترین راه برای کاهش وزن، ایجاد یک رژیم غذایی متعادل و مغذی است. برای این منظور، افزایش مصرف پروتئین و شروع مصرف چربی های سالم توصیه می شود.

هنگام انتخاب ورزش کاهش وزن، لازم است در کنار تمرینات کاردیو، نگاهی به تمرینات قدرتی نیز بیندازید. برای تسریع در چربی سوزی، مصرف 0.8 تا 1.1 گرم پروتئین برای هر کیلوگرم از وزن بدن ضروری است. مصرف پروتئین کافی کمک می کند تا سریع تر احساس سیری کنید و از دریافت کالری غیر ضروری جلوگیری می کند. در حین انجام محدودیت کالری، به جای محدود کردن مصرف چربی، حذف کربوهیدرات های ساده از رژیم غذایی موثرتر است. چربی که در ساختار هورمون ها گنجانده شده و تعداد زیادی ویتامین را وزن می کند، تضمین می کند که متابولیسم به خوبی کار می کند. محدود کردن کربوهیدرات ها و در عین حال محدود کردن کالری یکی از بهترین انتخاب ها است. باید توجه داشت که کربوهیدرات مصرفی میوه ها و سبزیجات تازه باشد و از غلات کامل با فیبر فراوان استفاده شود. مصرف انواع چای لاغری در میان وعده ها به تحریک متابولیسم کمک می کند. دمنوش ها و آب های لاغری نیز باعث دفع سموم می شوند.

source: https://www.nefisyemektarifleri.com/blog/en-etkili-zayiflama-yontemleri

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *