کاهش وزن در تابستان

نه تنها برای لاغر شدن در تابستان، بلکه در هر دوره ای از زندگی، یعنی تا زمانی که زنده ایم، بدنی سالم، متناسب و زیبا داشته باشیم، باید منظم و آگاهانه غذا بخوریم. این تجارت نباید فصلی باشد. اگر این اتفاق بیفتد، هر سال مانند یک بادکنک، در زمستان باد می کنیم و در تابستان فرود می آییم. این وضعیت تعادل متابولیسم ما را به هم می زند. راه را برای ظهور مشکلات سلامتی جدید هموار می کند.

با فصل تابستان، تغییر بزرگی در طبیعت آغاز می شود و این تغییر روی ما نیز تاثیر می گذارد. بدن ما معمولاً به دلیل ویژگی فصلی ماه زمستان بی حرکت می ماند. علاوه بر این ویژگی غذاهای فصلی و کمبود انواع میوه و سبزی نیز باعث افزایش وزن می شود. با توجه به تنوع میوه ها و سبزیجات و شرایط آب و هوایی خوب در ماه های بهار که خود را برای تابستان آماده می کنیم، زندگی فعال تری شکل می گیرد و کاهش وزن در تابستان راحت تر است.

سازگاری با این تغییر فصلی، آمادگی برای تابستان، تناسب اندام، زندگی سالم و غیره. نکات مهمی وجود دارد که به دلایلی باید در رژیم غذایی خود به آنها توجه کنیم.

کاهش وزن در تابستان

کاهش وزن در تابستان

مشکل وزن:

قبل از هر چیز لازم است برخی از حقایق در مورد مشکل وزن را بدانید و بپذیرید. مشکل وزن یک مشکل مهم سلامتی است. در هر گروه سنی و هر طبقه ای از جامعه دیده می شود. مشکل وزن به دلایلی مانند عدم ایجاد یک رژیم غذایی یک طرفه و زندگی غیرفعال (بی تحرکی)، مصرف نکردن (هدر نرفتن) انرژی، عدم ایجاد تعادل بین انرژی گرفته شده و انرژی مصرف شده و اختلال هورمونی به وجود می آید.

بسیاری از مردم به یاد می آورند که با نزدیک شدن به زمان شنا، مشکل وزن دارند و در تابستان به دنبال راه حلی برای کاهش وزن می گردند. هدف این است که در مدت زمان بسیار کوتاهی وزن کم کنید تا بتوانید در تعطیلات به راحتی لباس شنا بپوشید. برای دستیابی به این هدف از رژیم های غذایی ناخودآگاه استفاده می شود. این رژیم‌های کاربردی به عنوان رژیم‌های جوکر مانندی معرفی می ‌شوند که محتوای علمی با نام‌های مختلف منتشر نشده است و در هر شرایطی برای همه مناسب است. معمول ترین ویژگی مشترک این رژیم ها این است که هدف آنها کاهش وزن شامل تغذیه یک طرفه و گرسنگی است.

تغذیه را برای خود خاص کنید:

سبک زندگی، سبک کار، میزان اضافه وزن و عادات غذایی هر فرد متفاوت است. جدا از مشکل وزن؛ مشکل قلبی عروقی، قند، کلسترول و غیره بیماری دارند. رژیم غذایی باید با در نظر گرفتن ویژگی هایی مانند بیماری هایی که او داشته، عمل ها، داروهایی که مصرف می کند، دوران بارداری و شیردهی تهیه شود. بدون در نظر گرفتن این مسائل، اعمال رژیم هایی که برای همه تهیه شده و به کرات در بازار شاهد آن هستیم، اشتباه است. به همین دلیل، هرکسی که مشکل وزن دارد یا می خواهد آگاهانه غذا بخورد، نباید دچار این اشتباهات شود. به همه کسانی که مشکل وزن دارند توصیه می کنم حداقل یک بار با یک متخصص در مورد تغذیه آگاهانه اطلاعات کسب کنند.

پیشنهاداتی برای سالم بودن در تمام فصول و کاهش وزن در تابستان:

 • رژیم های غذایی منتشر شده با نام های مختلف را که به طور ویژه برای شما تهیه نشده است، دنبال نکنید.
 • از یک متخصص کمک بگیرید.
 • رژیم غذایی تهیه شده را با در نظر گرفتن شرایط زندگی، شرایط کاری و وضعیت سلامتی خود دنبال کنید.
 • کاهش وزن با گرسنگی بسیار ناخوشایند است. فراموش نکنید که متابولیسم چیزی را که بعد از گرسنگی می ‌خورید ذخیره می ‌کند تا در دوره‌هایی که دوباره گرسنه می ‌شوید از آن استفاده کند، یعنی چاق می شوید.
 • لازم است تمام ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز خود را به موقع و به مقدار کافی مصرف کنید.
 • باید کم و اغلب، شش وعده غذا، 3 وعده اصلی (صبح-ناهار-شب)، 3 نوبت (صبح- بعدازظهر-شب) بخوریم.
 • برای میان وعده می توانید شیر یا دوغ مصرف کنید.
 • از میوه ها و سبزیجات فصلی استفاده کنید. غذاهای فصلی طبیعی هستند. کم تر احتمال دارد که هورمون باشد.
 • سالاد را با مقدار زیادی روغن زیتون بدون چربی یا کمی مصرف کنید.
 • اگر مشکل یبوست دارید، صبح ها ناشتا از غذاهایی که کار روده را تسریع می کنند مانند زردآلو خشک و انجیر بخورید. در طول روز سالاد فصل فراوان مصرف کنید.
 • در مورد تغذیه بیاموزید. همانطور که ما نیازها و نگهداری ماشین خود را می دانیم، نیازهای بدن خود را نیز باید بدانیم.
 • مقدار زیادی آب بنوشید، 8-10 لیوان در روز. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، قبل از صبحانه ۱ لیوان آب گرم و ۱ لیوان آب با دمای اتاق بنوشید.
 • وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، برای مدت طولانی گرسنه نمانید، باید هر چه زودتر صبحانه خود را بخورید.
 • از تغذیه یک طرفه خودداری کنید. به یاد داشته باشید، بدن شما به انواع غذاها نیاز دارد.

زمان غذا خوردن خود را سازماندهی کنید:

هرگز وعده های غذایی را حذف نکنید. وقتی در یک وعده غذایی پرخوری می کنید، نیازهای گروه غذایی دیگر خود را در وعده غذایی بعدی تکمیل کنید. فعالیت خود را افزایش دهید. به عنوان مثال، پس از یک وعده غذایی پرخوری، یک ساعت پیاده روی سریع داشته باشید تا آن را صرف کنید.

نان را به صورت 2 برش نازک در وعده های غذایی اصلی مصرف کنید.

از محصولات سبک استفاده نکنید. همیشه محصولات طبیعی را ترجیح دهید.

مصرف چای، قهوه، نوشابه های کولا را به حداقل برسانید. این نوشیدنی ها از دست دادن آب را تسریع می کنند. دفع آبی را که می نوشید از بدن تسریع می کند.

کاهش وزن در تابستان

کاهش وزن در تابستان

حرکت زیاد:

فعالیت های خود را افزایش دهید و ورزش را در یک برنامه بخشی از زندگی خود قرار دهید. یک زندگی فعال در خانه یا محل کار بسازید. اگر می توانید، حتما ورزش منظم انجام دهید. اگر نتوانسته اید به طور منظم ورزش کنید، می توانید کمبود آن را به بهترین نحو بدانید. به همین دلیل کارهای لازم را برای پرداختن به ورزش در نسل های بعدی انجام دهید. فرزندان شما نباید با همین مشکل روبرو شوند.

پیاده روی سریع زیاد داشته باشید (حداقل 45-60 دقیقه)، زیاد شنا کنید.

کسانی که مشکل وزن منطقه ای دارند فراموش نکنند. از آنجایی که ساختار آناتومیکی هر فرد متفاوت است، سلول های چربی در نواحی مختلفی قرار دارند. داشتن مشکلات منطقه ای نشان می دهد که نسبت چربی در بدن شما بالاتر از آن چیزی است که باید باشد و نسبت عضلات پایین است. ورزش منظم با ارائه تغذیه مناسب و متعادل نسبت ماهیچه ها را در بدن شما افزایش می دهد و نسبت چربی را کاهش می دهد. زمانی که از یک برنامه غذایی سالم پیروی می کنید، در هر جایی که تجمع چربی اضافی وجود داشته باشد، وزن کم می کنید.

هنگامی که کاهش وزن شما در حین پیروی از رژیم غذایی تان متوقف یا کند می شود، به جای کاهش آنچه می خورید، فعالیت های خود (هزینه انرژی) را افزایش دهید.

ماه های تابستان با هوای آزاد و اکسیژن فراوان برای پیاده روی بسیار مناسب است. این زیبایی ماه های بهاری را حتما ارزیابی کنید.

ورزش منظم:

اگر در سن رشد هستید، حتما به طور منظم ورزش کنید. از این فرصت سنی استفاده کنید. بنابراین، قد خود را افزایش می دهید و ساختار استخوانی و عضلانی خود را تقویت می کنید.

همانطور که در طول زمان به تدریج وزن اضافه کرده اید، این سالم ترین راه برای کاهش وزن کم کم در طول زمان است. کاهش وزن به طور متوسط ​​نیم تا یک کیلوگرم در هفته سالم ترین چیز است. به یاد داشته باشید، هر چه سریع تر وزن خود را کاهش دهید، سریع تر آن را باز خواهید یافت. همچنین کاهش وزن سریع می تواند به سلامتی شما آسیب برساند.

وقتی به وزن ایده آل برسید، کار تمام نمی شود. مهم این است که موفقیت شما دائمی باشد. بنابراین، حفاظت بسیار مهم است.

برای داشتن یک زندگی سالم و زیبا، نه تنها به صورت دوره ای، بلکه در تمام فصول زندگی باید همیشه به تغذیه و ورزش خود توجه داشته باشید. با آرزوی تابستانی سالم، لاغر و شاد و طول عمر!

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *