لیست رژیم لاغری سالم

رژیم غذایی برنامه ای است که شامل لیستی از غذاهایی است که فرد باید برای به دست آوردن سلامتی و خوش اندام شدن مصرف کند. با تامین نیازهای متابولیک، مواد مغذی و عناصر، انرژی لازم برای کار بدن و همچنین فعالیت بدنی روزانه را تامین می کند. رژیم های غذایی ابتدا باید به فرد این توانایی را بدهد که فرم بدنی ایده آل و سبک زندگی سالمی داشته باشد.

لیست رژیم لاغری سالم:

این رژیم به طور خاص برای سن، جنسیت، ارزش های خونی، زندگی، وزن، ارزش های فرهنگی، حرفه و شخصیت فرد تهیه می شود. آنها برنامه های شخصی سازی شده هستند. رژیم غذایی انسان مختص اوست، یعنی مانند اثر انگشت است. این، اثر یکسان را روی بدن دیگران نشان نمی دهد. به همین دلیل رژیم غذایی یک برنامه تغذیه متعادل و سالم است که منحصراً توسط متخصصان  نوشته می شود.

برای پیشگیری یا خلاص شدن از چاقی، سرطان، بیماری های قلبی عروقی، پوسیدگی دندان، سوء تغذیه مزمن، مشکلات روانی، افزایش طول عمر، سلامت و تناسب اندام استفاده می شود.

لیست رژیم لاغری سالم:

رژیم لاغری سالم چگونه باید باشد؟

راه های زیادی برای کاهش وزن سریع وجود دارد. جدا از لاغر به نظر رسیدن، کاهش وزن به روشی سالم بسیار مهم است. برای از بین بردن بسیاری از مشکلات سلامتی، باید وزن ایده آل خود را داشته باشید. اجرای برنامه های غذایی همیشه آسان نیست. بسیاری از برنامه های غذایی شما را گرسنه می کنند یا احساس نارضایتی در شما ایجاد می کنند. اینها اصلی ترین دلایلی هستند که باعث می شود پیروی از رژیم لاغری دشوار باشد.

  • با این حال، همه رژیم ها این تأثیر را ندارند. رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن موثر هستند و می توان آنها را راحت تر از رژیم های دیگر استفاده کرد. رژیم کم کربوهیدرات به طور قابل توجهی اشتهای شما را کاهش می دهد. وقتی مرتب کربوهیدرات‌های خالی مصرف می‌ کنید، تبدیل به یک عادت می ‌شود و در هر وعده غذایی هوس می ‌کنید. وقتی آن را کاهش دهید، می توانید کاهش وزن سریع را تجربه کنید. همچنین سلامت متابولیک شما را بهبود می بخشد.
  • مهم ترین قسمت قند، نشاسته و غیره است. برای کاهش کربوهیدرات ها هنگامی که این کار را انجام می دهید، سطح گرسنگی شما کاهش می یابد و به طور قابل توجهی کالری کم تری مصرف می کنید. بدن شما به جای سوزاندن کربوهیدرات ها برای انرژی، اکنون شروع به سوزاندن چربی های ذخیره شده برای انرژی می کند. این باعث می شود با کاهش وزن از چربی، واقعاً تناسب اندام و سالم به نظر برسید. به این ترتیب وزن عضلانی خود را نیز حفظ خواهید کرد.
  • یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات این است که سطح انسولین را کاهش می دهد و باعث می شود کلیه ها سدیم و آب اضافی را دفع کنند. این نفخ و وزن غیر ضروری آب را کاهش می دهد. مطالعات روی افرادی که با چاقی دست و پنجه نرم می کنند نشان داده است که یک رژیم غذایی بسیار کم کربوهیدرات برای کاهش وزن کوتاه مدت موثرتر از رژیم کم چربی است.

لیست رژیم لاغری سالم:

20 قانون ساده برای رژیم لاغری چیست؟

اساسی ترین نکته ای که قبل از حرکت به قوانین باید به آن توجه کرد این است که روند کاهش وزن تا حد زیادی با اراده مرتبط است. اگر مشکل سلامتی ندارید که باعث افزایش مداوم وزن شما شود، می توان با نشان دادن اراده در درازمدت از انواع اضافه وزن خلاص شد.

قانون 1:

اولین کاری که برای کاهش وزن باید انجام دهید این است که نیاز بدن به مایعات را تا حد امکان تامین کنید. مقدار مایعی که یک فرد بالغ و متوسط ​​باید روزانه مصرف کند حدود دو لیتر است. اگر می خواهید وزن کم کنید باید آن را به سه لیتر برسانید. شما می توانید نیاز خود به مایعات را با آب، قهوه یا دمنوش های گیاهی تامین کنید.

قانون 2:

ممکن است کالری دریافتی با مایعات را نادیده بگیرید. حتی اگر رژیم جدی بگیرید، کالری موجود در مایعات را احساس نخواهید کرد. به همین دلیل باید به هر چیزی که می نوشید حداکثر توجه را داشته باشید و کالری موجود در آنها را رعایت کنید.

قانون 3:

قطع کامل کربوهیدرات، پروتئین و چربی مورد نیاز بدن مشکلات بزرگی را ایجاد می کند. برخی از انواع رژیم ها بر اساس حذف پروتئین و برخی دیگر بر اساس قطع کامل کربوهیدرات ها هستند، اما وقتی از منظر کلی نگاه کنیم، هر دو اشتباه هستند. پیروی از یک رژیم غذایی که در آن یکی از آنها برای مدت طولانی قطع شود به بدن شما آسیب می رساند. اگر می خواهید به سادگی وزن کم کنید، باید پروتئین دریافتی خود را افزایش دهید و به همان میزان کربوهیدرات دریافتی خود را کاهش دهید. علاوه بر این، مصرف مقدار پروتئین در هر وعده غذایی مفید خواهد بود.

قانون 4:

هر چیزی که تصفیه شده باشد بسیار مضر است. آرد تصفیه شده به ویژه شکر نیز به همان اندازه مضر است. دلیل اصلی مضر بودن آن این است که تحت فرآیندهای شیمیایی قرار گرفته و ارزش غذایی خود را از دست داده است. افرادی که می خواهند غذای سالم بخورند و وزن کم کنند باید به طور کامل استفاده از آرد تصفیه شده را متوقف کنند. اگر قرار است آرد مصرف کنید باید از محل های مخصوص تهیه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *