ورزش هایی برای کاهش وزن

یک برنامه غذایی منظم و یک برنامه ورزشی کاهش وزن فردی دو جزء مهم از یک روند کاهش وزن سالم هستند.
علاوه بر یک رژیم غذایی صحیح و متعادل، حمایت از لاغری یا داشتن ظاهری متناسب با ورزش های مناسب، این روند را تسریع می کند. با کاهش وزن، افتادگی در قسمت های خاصی از بدن دیده می شود. ورزش این مشکلات را به حداقل می رساند.
در تمرینات کاهش وزن، انجام چندین حرکت در یک بازه زمانی توصیه می شود. دلیل آن این است که واکنش بدن به همان حرکت انجام شده به طور مداوم پس از مدتی کند می شود. به همین دلیل باید حرکات مختلف را امتحان کرد، حداقل 3-2 حرکت مختلف را در یک زمان با هم ترکیب کرد.
یکی از این تمرینات استپ ایروبیک است که یک ورزش موثر است که به بدن اجازه می دهد به طور متوسط در 1 ساعت 800 کالری بسوزاند. باعث سفت شدن باسن و پاها می شود و تمایل به کاهش وزن را تسریع می بخشد زیرا حرکات مختلف را پوشش می دهد. یوگا، که از سوزاندن کالری اضافی پشتیبانی نمی کند، اما به بدن اجازه می دهد تا از افکار منفی خلاص شود و آرام شود، همچنین یک ورزش کاهش وزن است.
با ورزش، میزان اکسیژن دریافتی به سلول ها 15 درصد افزایش می یابد. سلامت ریه برای بقای سلول بسیار مهم است. برای افرادی که از توده عضلانی کم رنج می برند، ورزش بهترین شروع است. ورزش منظم باعث افزایش وزن و حجم عضلانی می شود.
با ورزش، هورمون سروتونین ترشح می شود. برای هورمون هایی که باید به طور منظم دوباره پر شوند، تمرینات باید به طور منظم و در فواصل زمانی مشخص انجام شود. از انجام حرکاتی که بدن و روح را بیش از حد خسته و فرسوده می کند باید خودداری کرد. مطالعات نشان داده اند که ورزش منظم سن مرگ را به تاخیر می اندازد.

ورزش هایی برای کاهش وزن

ورزش های کاهش وزن چه فوایدی برای بدن دارند؟

ورزش های کاهش وزن یکی از مهم ترین کارهایی است که برای کاهش وزن باید انجام دهید. اگرچه این تمرینات به زیر شاخه های زیادی تقسیم می شوند، اما هدف آنها افزایش وضعیت عمومی بدن و کاهش وزن به صورت موضعی است. یک فرد می تواند با ایجاد یک برنامه ورزشی مناسب برای نیازهای خود و تکرار آن در طولانی مدت، وزن خود را برای همیشه کاهش دهد. ورزش های کاهش وزن فواید زیادی به جز فواید کاهش وزن دارند. قبل از اینکه به این مزایا بپردازیم، لازم است که دقیقاً بدانیم ورزش چیست. حرکات بدن که به طور منظم انجام می شود، ورزش نامیده می شود. گاهی حرکت دادن مرتب انگشت به سمت راست یک تمرین ورزشی است، گاهی اوقات دویدن برای کیلومترها یک تمرین ورزشی است. بنابراین منظم بودن ضروری است. تمرینات ورزشی که برای کاهش وزن توصیه می شوند، ورزش های لاغری نامیده می شوند.

  • اولین تاثیر ورزش های کاهش وزن روی وزن است. به طور کلی به بدن اجازه کاهش وزن می دهد. علاوه بر این، این یک مزیت مهم است که مناطق خاصی را با حرکات خاصی به اشکال خاصی درآوریم. بافت های چربی این نواحی را می توان به راحتی با حرکات مربوطه سوزاند. کاهش وزن دائمی در طولانی مدت به دلیل کالری مصرفی در حین انجام تمرینات کاهش وزن امکان پذیر است.
  • منفی ترین جنبه اضافه وزن و بدن حجیم، قدرت بسیار کم عضلانی است. به دلیل لایه چربی متراکم اطراف بافت های عضلانی، بافت های عضلانی ناحیه نمی توانند توسعه پیدا کنند. در حالی که حرکات لاغری این بافت های چربی را ذوب می کند، بافت های عضلانی را نیز تقویت می کند. به طور کلی وضعیت بدن را افزایش می دهد.
  • تمرینات کاهش وزن به حفظ الگوهای تنفسی کمک می کند. تنفس صحیح در طول تمرینات آموخته می شود و این به شدت به تهویه کمک می کند.
  • در کنار غذاهای مصرفی، اگر رژیم غذایی ناسالم نیز مصرف شود، سطح چربی خون افزایش می یابد. همراه با چربی های حل نشده خون، سطح قند خون نامتعادل می شود. با تمرینات کاهش وزن، سطح چربی خون کاهش می یابد، در حالی که سطح قند به تعادل می رسد. با توجه به تعادل سطح قند، نیاز به مصرف غذا متعادل است. فرد شروع به مصرف کالری کم تری می کند.
  • خستگی به روش صحیح و در زمان مناسب نیز خواب منظمی را به همراه دارد. علاوه بر این، وضعیت روانی انجام تمرینات کاهش وزن به طور مثبت بر وزن منعکس می شود. با یک خواب خوب و یک وضعیت روانی سالم، می توان وزن را در دراز مدت به طور دائمی کاهش داد.
  • با تقویت بافت های عضلانی، توسعه مفاصل و بهبود تنفس، درد مزمنی که در سراسر بدن دیده می شود تا حد زیادی کاهش می یابد.
  • بسته به بهبود و تضعیف وضعیت روانی، خطر بروز بیماری های روانی بسیار کاهش می یابد. فرد عزت نفس خود را به دست می آورد و شروع به موفقیت در زندگی اجتماعی خود می کند.

علاوه بر این ها، ده ها مزیت از ورزش های کاهش وزن وجود دارد. داشتن اندامی خوش فرم و سالم بیشترین فواید آن است، در حالی که طول عمر مفیدتر است.

ورزش هایی برای کاهش وزن

آیا کاهش وزن با تمرینات کاهش وزن امکان پذیر است؟

اشتباه نیست اگر بگوییم کسانی که به تازگی رژیم غذایی را شروع کرده اند یا به دلایلی مانند رژیم غذایی ناسالم، زندگی کاری، زندگی اجتماعی دچار مشکل شده اند، نگاه تک زاویه ای دارند. تصور می شود که با استفاده از یک روش واحد، وزن در مدت زمان کوتاهی کاهش می یابد و زمانی که این اتفاق نیفتد، تنها آن روش اعمال شده باقی می ماند. برخلاف تصور رایج، کاهش وزن یک فرآیند بسیار پیچیده است. تغییر سبک زندگی که باعث افزایش وزن می شود، تنظیم عادات غذایی و تغییر شکل بدن ضروری است. مردم دو مورد از آنها را نادیده می گیرند و تنها با یکی از آنها به موفقیت دست می یابند.
متخصصان می گویند که رژیم غذایی باید با تمرینات ورزشی حمایت شود. کاهش وزن تنها با رژیم غذایی امکان پذیر نیست و تنها با ورزش های کاهش وزن نمی توان وزن خود را کاهش داد. استفاده از هر دو با هم به گونه ای ضروری است که سبک زندگی را تغییر دهد.
امروزه افزایش وزن منطقه ای، به ویژه به دلیل یک زندگی کم تحرک، به طور مکرر مشاهده می شود. کاهش چنین وزنی فرآیندی بسیار دشوار و دردسرساز است. تنها راه رهایی از وزن های منطقه ای، تمرینات کاهش وزن برای این نواحی است. رهایی از وزن های ناحیه ای بسته به شرایطی مانند ورزش عضلات ناحیه و افزایش جریان خون امکان پذیر است.
پس از کاهش وزن، بسیاری از عضلات بدن ضعیف می شوند. علاوه بر این، پوست و بدن به طور کلی فرسوده می شود. در اینجا نیز تنها راه حل برای از بین بردن چنین مشکلاتی تمرینات ورزشی کاهش وزن است . به طور خلاصه، بخش ثابت روند کاهش وزن، ورزش است. پس از ضعیف شدن، لازم است برای حمایت از بدن انجام شود.
امروزه تمرینات زیادی توسط متخصص تهیه شده است. این تمرین‌ها شامل تمرین‌هایی می ‌شوند که کل بدن را تحت تأثیر قرار می ‌دهند، و همچنین تمرین‌هایی که به‌ طور خاص برخی از نواحی انجام می شود . به عنوان مثال، حرکات جداگانه برای تجمع چربی در ناحیه بازو و حرکات جداگانه برای تجمع در ناحیه گردن وجود دارد. کاهش وزن به لطف تمرینات کاهش وزن انجام شده در یک برنامه پیچیده که همه آنها را شامل می شود امکان پذیر است. تمرینات مربوطه باید هم برای تضعیف و هم برای تقویت اعمال شود.

ورزش هایی برای کاهش وزن
با ورزش های کاهش وزن چقدر می توانید وزن کم کنید؟

تمرینات کاهش وزن بسته به مناطقی که در آن وزن کم می شود و تعداد وزنه ها می تواند بین خودشان و از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. افرادی که می خواهند از اضافه وزن بدن خود خلاص شوند باید حداقل 1 ساعت در روز ورزش کنند. اینها حرکاتی به نام تمرینات کاهش وزن هستند که باید در این ورزش گنجانده شوند. کمک های این تمرین ها که می توانید با استفاده از آنها برای یک دوره حدودا 1 ماهه کارایی کسب کنید، می تواند از نظر تعداد متفاوت باشد.
تمرینات کاهش وزن، زمانی که با یک رژیم غذایی منظم اعمال شوند، به کاهش وزن کمک می کنند و به شما اجازه می دهند به اندامی که می خواهید برسید. فردی که روزانه حداقل 20 دقیقه به طور منظم دوچرخه سواری می کند، در پایان یک ماه حداقل 4 کیلوگرم وزن کم می کند. جدای از این، پیاده روی در کاهش وزن نیز بسیار موثر است. حداقل نیم ساعت پیاده روی در روز می تواند حداقل 5 کیلو وزن از شما بگیرد. جدا از این، با اثرات مثبت آن بر سلامتی نیز بسیار مفید است.
کسانی که به طور منظم تمرینات فشاری انجام می دهند می توانند به راحتی فرم خود را حفظ کنند. در ضمن با تکرار این تمرین به مدت 1 ماه حداقل می توانند 7 کیلو وزن کم کنند. اسکات که از دیگر حرکات موثر است به شما کمک می کند در کم تر از 1 ماه 5 کیلو وزن کم کنید. برای اینکه این تمرینات لاغری با این اعداد به کاهش وزن شما کمک کند، باید این حرکات را به طور منظم انجام دهید. جدا از این باید به رژیم غذایی خود در این دوران نیز توجه کنید.
برای کاهش وزن چگونه باید از ورزش های کاهش وزن حمایت کرد؟
اگر یک عمل زیبایی جدی نباشد، یعنی مداخله جراحی نداشته باشد، هیچ روشی به تنهایی کاهش وزن سالمی را به همراه نخواهد داشت. این کاملاً ممکن است که با بدنی بی شکل یا وزن مجدد روبرو شوید. برای کاهش وزن به روشی سالم، هر روشی باید توسط بقیه پشتیبانی شود. همانطور که مشخص است، اولین چیزی که هنگام کاهش وزن به ذهن می رسد رژیم های غذایی است. تصور می شود که یک رژیم غذایی منظم و سالم باعث کاهش وزن در دراز مدت می شود و این وزن ها دائمی خواهند بود. با این حال، کاهش وزن دائمی در طولانی مدت، حتی با موثرترین رژیم غذایی، به دلیل سبک زندگی کم تحرک امکان پذیر نیست.
تصور غلط دیگر این است که اگر ورزش کافی انجام شود، می توان هر غذای دلخواه را مصرف کرد. به طور خلاصه، حمایت از این روند با تمرینات کاهش وزن در حین انجام تمرینات کاهش وزن و رژیم غذایی الزامی است. با این حال، با انجام هر دو به صورت متعادل، می توانید در طولانی مدت وزن خود را به طور دائم کاهش دهید.
به طور کلی رژیم های غذایی بیست و چهار ساعته فرد را برای ماه ها تنظیم می کند. برخی از این لیست‌های رژیم غذایی که حاوی دستورالعمل‌هایی مانند زمان بیدار شدن، ساعت غذا خوردن و ساعت خواب هستند، شامل توصیه‌هایی برای ورزش‌های کاهش وزن نیز می‌ شود. بسیاری از رژیم ها توصیه می کنند که حداقل یک ساعت در روز و پنج روز در هفته ورزش کنید. با این حال، به این ترتیب میزان کالری دریافتی متعادل می شود و در دراز مدت به روشی سالم وزن کم می شود.
کسانی که می خواهند از تمرینات کاهش وزن خود حمایت کنند، باید غذای سالم بخورند، مایعات زیادی مصرف کنند، از گرمای شدید و سرمای شدید اجتناب کنند و مکمل های ویتامین زیادی مصرف کنند. به این ترتیب مقاومت بدن افزایش یافته و تلاشی که در حین انجام ورزش انجام می شود جایگزین می شود. علاوه بر این، برای اینکه تمرینات کاهش وزن موثر واقع شوند، باید یک الگوی خواب نیز ایجاد شود. به لطف خواب شبانه، تعادل هورمونی بدن تضمین شده و احساس خستگی از بین می رود. فرد باید حداقل هفت ساعت در شب بدون وقفه در یک تخت راحت بخوابد. خواب کم تر از این مدت برای رفع خستگی روز کافی نیست. با توجه به اینکه میزان کالری مصرفی افرادی که در دوره کاهش وزن هستند کم است، می توان فهمید که زمان خواب چقدر اهمیت دارد. علاوه بر این، فعالیت های چربی سوزی در طول خواب به اوج خود می رسد. به عبارت دیگر، هر چه خواب طولانی ‌تر باشد، می‌توان تا حدودی میزان چربی سوزی بیشتری را نتیجه گرفت.

ورزش هایی برای کاهش وزن

ارزش کالری تمرینات کاهش وزن چیست؟

تمرینات کاهش وزن ممکن است با توجه به کالری هایی که می سوزانند متفاوت باشد. در عین حال، با توجه به عواملی مانند سن، وزن و ترتیب ورزش، کاهش و افزایش می یابد. اگر اضافه وزن دارید، میزان کالری که می سوزانید بیشتر از افراد لاغر خواهد بود.
اسکات یکی از ورزش های محبوب پا برای کاهش وزن و داشتن اندامی متناسب است. این حرکت که به دلیل خاصیت سفت کننده باسن نیز ترجیح داده می شود، میزان کالری سوزی بالایی را در زنان فراهم می کند. علاوه بر این تمرین که می توانید با وزن بدن خود انجام دهید، می توانید آن را با گرفتن وزنه های مساوی در دستان خود نیز انجام دهید. در افراد با وزن طبیعی، به طور متوسط 4 ست-12 تکرار اسکات حداقل 200 کالری می سوزاند.
حرکت فشاری که تحت عنوان سایر تمرینات کاهش وزن است، یکی از حرکات پیشرو در کالری سوزی است. پس از نیم ساعت تمرین با فشار، تقریباً 250-200 کالری خواهید سوزاند. در عین حال تراکم عضلات خود را از این طریق بهبود خواهید بخشید.
تمرینات کاهش وزن در حال حاضر به قدری تاکید شده اند که از سوزاندن کالری حمایت می کنند. تمرین دیگر دراز و نشست است. دراز و نشست نقش مهمی در رشد عضلات شکم و آب شدن چربی در ناحیه شکم دارد. به طور کلی از نظر سختی تمرین طولانی مدت نیست. اما بعد از حدود 5 دقیقه ورزش دراز و نشست، سوزاندن کالری بین 30 تا 50 برای شما سخت نخواهد بود.
برای کاهش وزن چه حرکات ورزشی باید انجام داد؟
تمرینات کاهش وزن حرکاتی هستند که در دوره کاهش وزن موثر هستند. بیشتر اوقات، نمی‌توانیم برای باشگاه‌های بدنسازی وقت بگذاریم، در عوض ترجیح می‌دهیم در خانه ورزش کنیم. طبیعتاً این ترجیح ما را تشویق می کند تا یاد بگیریم برای کاهش وزن چه ورزش هایی انجام دهیم.
اگرچه تمرینات کاهش وزن بر حسب منطقه متفاوت است، اما تعداد آنها بسیار زیاد است. این ویژگی باعث می شود تا ورزش در خانه آسان شود. با این تمرینات که در رژیم غذایی خود اعمال خواهید کرد، کاهش وزن بسیار آسان است. این حرکات با خاصیت چربی سوزی خود باعث کاهش وزن می شوند. ورزش لازم برای ناحیه شکم که یکی از مهم ترین نواحی است، با دراز کشیدن به پشت و بالا بردن پاها با زاویه 90 درجه نسبت به بدن انجام می شود. این حرکت تکراری به شما کمک می کند تا از وزن اضافی در ناحیه شکم خلاص شوید.
حرکت دیگری تحت عنوان تمرینات لاغری حرکت اسکات است. نواحی تحت تاثیر این تمرین پاها و باسن هستند. با این تمرین که با خم شدن و بلند شدن انجام خواهید داد، اکنون بسیار آسان است که به پاها و باسن رویایی خود برسید. برای پاهای سفت و محکم، انجام این حرکت 3 بار در هفته کافی خواهد بود. در آینده بسته به راحتی حرکت می توانید وزنه های مساوی را در هر دو دست بگیرید و این کار را انجام دهید.
حرکت دیگر این است که یک حالت فشاری بگیریم و زانوها را به سینه خود نزدیک کنیم. این تمرین که به صورت متناوب برای دو پای خود انجام می دهیم، روی کل بدن ما تأثیر می گذارد. شما می توانید این تمرین را به برنامه تمرینی خود اضافه کنید تا از وزن اضافی خلاص شوید و عضلات شکمی سفت داشته باشید.

تمرینات کاهش وزن چه مدت انجام می شود؟

اینکه فرد چه مدت رژیم بگیرد و چه مدت از رژیم خود با تمرینات کاهش وزن پشتیبانی کند کاملاً توسط خود شخص تعیین می شود. پس متأسفانه نمی توان به طور کلی اظهار نظر کرد. امروزه می توان فرآیندهای لاغری را به طور کلی به دو دسته تقسیم کرد: طولانی مدت، آهسته، دائمی. به عنوان کاهش وزن کوتاه مدت، سریع و غیر دائمی. بسته به اینکه کدام یک از این دو درک متفاوت انتخاب شود، مدت زمان انجام تمرینات کاهش وزن متفاوت است.
روند امروز رژیم هایی است که قبل از ماه های تابستان انجام می شود و هدف آنها کاهش وزن سریع است. زنانی که مشکل چندانی با وزن ندارند اما می خواهند تناسب اندام داشته باشند و مردانی که می خواهند ضعیف تر و عضلانی تر به نظر برسند ساخته شده است. از آنجایی که هدف اصلی کاهش وزن سریع است، هر دو رژیم غذایی و ورزش های کاهش وزن کاملا رادیکال هستند. یک فرد می تواند میزان کالری مورد نیاز خود را تا چهل درصد کاهش دهد و تمرینات کاهش وزن خود را به دو ساعت در روز افزایش دهد. از آنجایی که بدن حداکثر دو تا سه هفته می تواند این سرعت شدید را تحمل کند، مدت زمان تمرینات لاغری حدود دو تا سه هفته است. از آنجایی که مایعات اکثر وزن از دست رفته در کوتاه مدت را تشکیل می دهند، این وزن ها با پایان تابستان دوباره به دست می آیند.
درک دوم کاهش وزن دائمی در دراز مدت است. افرادی که این درک را تعیین می کنند، مشکل عمیق تری با وزن دارند. احتمالاً پس از چند رژیم غذایی آزمایش شده اما ناموفق، رژیم غذایی بر اساس درک پیچیده تری آغاز می شود. لیست رژیم غذایی تعداد کالری مورد نیاز را تا بیست درصد کاهش می دهد. از یک رژیم غذایی سالم و متعادل استفاده کنید. علاوه بر این، تمرینات کاهش وزن سنگین نیستند زیرا در مدت زمان بسیار طولانی انجام می شوند. به طور کلی، مدت زمان تمرینات کاهش وزن اعمال شده در چنین رژیم هایی می تواند تا یک سال طول بکشد. به لطف این تمرینات که در طول زمان با سرعت فزاینده ای ادامه می یابد، می توان مقدار قابل توجهی از وزن منطقه ای را از دست داد. علاوه بر این، بدن به طور مداوم تقویت می شود. با پایان دادن به تمرینات و رژیم غذایی، بدنی عضلانی حاصل می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *