8 اشتباهی که کاهش وزن را دشوار می کند

شاید جملات رایجی مانند «اصلا غذا نمی‌ خورم، اما همچنان اضافه وزن دارم» را از زبان بسیاری از افرادی که می ‌خواهند وزن کم کنند، شنیده باشید. با این حال، برخی از رفتارهایی که عمدا یا ناآگاهانه هنگام رژیم گرفتن یا صرفاً کنترل وزن انجام می شود، می تواند از کاهش وزن جلوگیری کند. هر لقمه و هر نوشیدنی که از دهان ما می گذرد باید آگاهانه مصرف شود. اشتباهات کوچک ناخواسته می تواند نتایج نامطلوبی در پایان روز ایجاد کند.

مصرف نوشیدنی هایی که به نظر می رسد کالری ندارند، اشتباهی است که همه نادیده می گیرند! با این حال، این تصور که تنها چیزی که باعث افزایش وزن شما می شود کربوهیدرات ها هستند اشتباه است. پروتئینی که ما بیش از حد می خوریم نیز به عنوان چربی در بدن ذخیره می شود! مصرف بیش از حد هر ماده غذایی بسیار سالم و مفیدی نیز می تواند باعث افزایش وزن شود.

اشتباهاتی که کاهش وزن را دشوار می کند و اینکه چگونه باید رفتار صحیح داشته باشید:

8 اشتباهی که کاهش وزن را دشوار می کند

8 اشتباهی که کاهش وزن را دشوار می کند

اجتناب از وعده غذایی اصلی و پناه بردن به میان وعده:

آجیل و میوه، بارهای سالم و سایر خوراکی های جایگزین که در طول روز می خوریم آنقدرها هم که فکر می کنیم بی گناه نیستند. این می تواند باعث شود که ما کالری زیادی را در حجم کم مصرف کنیم. علاوه بر این، لغو کامل وعده های غذایی اصلی و ایجاد نظم در میان وعده ها بسیار اشتباه است. نباید فراموش کرد که تنقلات غذاها یا نوشیدنی هایی هستند که در زمان نیاز و با تنظیم مقدار باید بین وعده های غذایی مصرف شوند.

مصرف چای و قهوه به جای آب:

مصرف آب کافی عامل دیگری است که به اندازه غذاهایی که می خورید مهم است، هم در کنترل وزن و هم در رژیم غذایی. بنابراین ننوشیدن آب کافی یکی از اشتباهات مهم است. مصرف چای و قهوه به جای آب اشتباه مهمی است. چای و قهوه نوشیدنی ‌هایی هستند که باعث از دست دادن آب از بدن می شود. در واقع برخلاف تصور رایج، به ذخیره آب بدن کمکی نمی کند. اگر با نوشیدن چای و قهوه تشنگی خود را برطرف می کنید، به یاد داشته باشید که در حال از دست دادن آب هستید. 

فرار از رژیم آخر هفته ها:

یکی از اعمالی که در طول رژیم انجام می شود، پاداش دادن است. این روش گرچه در جامعه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، رویکرد صحیحی نیست. در طول هفته، رژیم گرفتن به گونه ‌ای که گویی به خود آسیب می ‌زنید و هر چیزی را که در آخر هفته می ‌خورید خودپسندانه تلقی می ‌کنید، هم می ‌تواند باعث بدتر شدن متابولیسم و ​​هم بدتر شدن سلامتی شود.

خوردن غذای کم در طول روز و سرسفره شام بسیار گرسنه نشستن:

8 اشتباهی که کاهش وزن را دشوار می کند

8 اشتباهی که کاهش وزن را دشوار می کند

پس از غروب خورشید، متابولیسم انسان نیز به حالت استراحت می رود، هضم غذا کند می شود و با کاهش حرکت، بازگشت هر کالری دریافتی بسیار عالی خواهد بود. اگر روز را با این ایده شروع می ‌کنید که من روز را با یک رژیم غذایی سالم آغاز می ‌کنم و در این تصور غلط قرار می ‌گیرید که تغذیه سالم با گرسنگی رابطه مستقیم دارد، کالری‌هایی که ناخودآگاه در عصر دریافت می ‌کنید ممکن است برای شما مشکل ساز باشد. همه افراد برای حفظ یک زندگی سالم کالری دریافتی دارند. اگر در طول روز این نیازها را برآورده نکنیم، بدن باید آن را در عصر تکمیل کند. خستگی شروع می شود، قند خون کاهش می یابد و گرسنگی شبانه رخ می دهد. اگر انرژی روزانه خود را بدون گرسنگی در طول روز تامین کنیم، یعنی اگر آن را به طور منطقی در طول روز توزیع کنیم، مصرف غذای شبانه ما کم تر می شود. بنابراین، کاهش وزن ما نیز آسان تر خواهد بود.

فکر کردن به اینکه مصرف پروتئین باعث افزایش وزن شما نمی شود:

کربوهیدرات ها به طور کلی به عنوان قربانی در دوره کاهش وزن انتخاب می شوند. “درشت مغذی های ما اساساً به 3 گروه تقسیم می شوند: کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها. اگرچه کربوهیدرات ها به عنوان تنها مقصر شناخته می شوند، اما کالری 1 وعده کربوهیدرات و پروتئین با یکدیگر برابر است. علاوه بر این، چربی هایی که از منابع پروتئینی دریافت می کنیم نیز قابل ذکر است. اگرچه پروتئین در تسریع متابولیسم تاثیر دارد، اما نباید فراموش کرد که مصرف بیش از حد لازم باعث افزایش وزن نیز می شود.

در نظر نگرفتن کالری موجود در نوشیدنی ها:

در دوره هایی که کاهش وزن هدف گذاری شده است، هنگام برخورد با خوراکی ها، می توان از نوشیدنی چشم پوشی کرد. این یکی از رایج ترین اشتباهات در روند کاهش وزن است. قهوه با شیر، خامه و شربت بهترین نمونه از این موارد هستند. نوشیدن قهوه طعم دار به جای غذا خوردن برای گذراندن وعده غذایی در واقع ضرری برای خودتان است. علاوه بر این، باید از جایگزین های طعم دار مانند کفیر، شیر، آب معدنی که ما آنها را سالم می دانیم دوری کنیم. میوه ها و نوشیدنی های حاوی شکر باعث افزایش سریع قند خون و افزایش وزن می شوند.

افزایش مصرف با تغییر به محصولات سبک:

اکثر افرادی که رژیم می گیرند ابتدا خرید آشپزخانه خود را انجام می دهند. در واقع، روی آوردن به جایگزین های سالم و خرید در این مسیر، رفتار درستی است. با این حال، این اشتباه است که فکر کنیم غذاهایی با عباراتی مانند “سبک” در رژیم غذایی سالم تر یا بدون کالری هستند. با در نظر گرفتن این موضوع، افزایش مصرف به طور اجتناب ناپذیری باعث افزایش وزن می شود. لازم به ذکر است که تا زمانی که مقدار آن را تنظیم کنید، نیازی به تغییر به نسخه های سبک هیچ غذایی نیست. توصیه می کنیم هنگام خرید یک رژیم غذایی سالم، به جای محصولات سبک، به سبزیجات و میوه های تازه وزن بدهید.

رویکرد همه یا هیچ:

اکثر مردم پس از تصمیم به کاهش وزن اشتباه می کنند که بسیاری از غذاها را از رژیم غذایی خود حذف می کنند. رژیم های غذایی بیش از حد سخت و خشن باعث می شود که فرد پس از مدتی از تصمیم خود دست بکشد و با شدت بیشتری به عادت های قبلی خود بازگردد. بهترین کار این است که عاداتی را که ممکن است باعث افزایش وزن شوند، شناسایی کنید و غذاهایی را مصرف کنید که بسیار پرطرفدار هستند و در صورت عدم مصرف باعث ناراحتی می شوند، مشروط بر اینکه به طور مکرر تحت نظر متخصص مصرف نشوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *