5 مکمل برای درمان چاقی

داده های علمی موجود در مورد مکمل های طبیعی بحث برانگیز است. با این حال، برخی از آنها برخی از اثرات را نشان داده اند. برای کشف مکمل های موثر برای درمان چاقی، ادامه مطلب را بخوانید.

در حال حاضر اضافه وزن و چاقی دو مشکل با اهمیت جهانی هستند که عوارض مرتبط با آن مانند بیماری قلبی عروقی یا دیابت را به همراه دارند. اضافه وزن در میان مدت و بلند مدت برای سلامتی شما مضر است. خبر خوب این است که می توانید با تغذیه مناسب و ورزش منظم این وضعیت را تغییر دهید.

در این مقاله به شما خواهیم گفت که بهترین مکمل های طبیعی برای درمان چاقی کدامند. به یاد داشته باشید که آنها را همراه با یک رژیم غذایی متعادل و ورزش در برنامه سبک زندگی خود بگنجانید.

درمان چاقی:

قبل از اینکه به طور کامل به این موضوع بپردازیم، بیایید دقیقاً معنی اضافه وزن را بررسی کنیم. تجمع غیرطبیعی چربی در بدن تعریف اضافه وزن است. وقتی این تجمع بیش از حد باشد و برای سلامتی مضر باشد، از چاقی صحبت می کنیم.

بر اساس داده های سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیش از 1.9 میلیارد نفر بالای 18 سال در سال 2016 اضافه وزن داشتند. از این تعداد بیش از 650 میلیون نفر چاق بودند.

بنابراین، آیا مکمل های طبیعی برای درمان چاقی وجود دارد؟ قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنیم که مکمل های طبیعی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و گیاهانی هستند که معمولا به صورت کپسول مصرف می کنید. می توانید آنها را به صورت پودر یا نوشیدنی مصرف کنید.

قبل از اظهار نظر در مورد متداول ترین مکمل های طبیعی برای کاهش وزن، باید توضیح دهیم که این واقعیت که آنها را “طبیعی” می نامند به این معنی نیست که می توانید آنها را به طور تصادفی و بدون کنترل پزشکی مصرف کنید. برعکس، همیشه باید قبل از شروع مصرف مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید!

ترکیبات رایج در مکمل های طبیعی:

ظاهراً مکمل های طبیعی قرار است به شما در سوزاندن چربی یا کاهش جذب چربی کمک کنند.

در زیر در مورد مواد اصلی مورد استفاده در مکمل های طبیعی برای درمان چاقی صحبت خواهیم کرد.

1. کیتوزان:

این محصول یک محصول جانبی ماهی است که بسیاری از افراد برای درمان چاقی از آن استفاده می کنند.  به طور خاص این قندی است که از اسکلت بیرونی میگو و خرچنگ به دست می آید.

باید از جذب کلسترول و چربی توسط بدن جلوگیری کند. با این حال، هیچ مطالعه قطعی در مورد اثربخشی آن در کاهش چربی بدن وجود ندارد.

2. گلوکومانان برای درمان چاقی:

این ماده از گیاه Konjac می آید و انتظار می رود به دلیل داشتن فیبر طبیعی به کاهش وزن کمک کند.

 3. عصاره چای سبز:

چای سبز روشی است که مردم برای کاهش وزن از آن استفاده می کنند، زیرا دارای خاصیت چربی سوزی و ادرارآوری است.

این یک مکمل گیاهی برای کاهش وزن است که تقریباً در هر داروخانه ای می توانید پیدا کنید. مطالعات مختلف اثربخشی آن را با درجات مختلف کاهش وزن تایید کرده اند. نمونه ای از این مورد چاپ شده در مجله Hospital Nutrition است که در آن مصرف چای سبز با کاهش بافت چربی همراه است.

4 . پرتقال تلخ:

پرتقال تلخ یکی از رایج ترین ترکیبات مکمل های کاهش وزن طبیعی است. قرار است به سوزاندن کالری بیشتر کمک کند، اما هیچ تحقیقی با داده های قطعی در مورد اثربخشی آن وجود ندارد.

5. کافئین برای درمان چاقی:

آخرین ماده مکمل طبیعی که امروز در مورد آن صحبت خواهیم کرد کافئین است. برخی از مطالعات نشان داده اند که کافئین می تواند با افزایش متابولیسم، چربی سوزی را تا 29 درصد افزایش دهد. با این حال، تحقیقات دیگر نشان داده اند که هنگام استفاده از کافئین برای درمان چاقی، حداقل کاهش وزن وجود دارد.

توجه: مکمل های طبیعی برخلاف داروها تحت چنین کنترل های سختگیرانه ای قرار ندارند. اگرچه FDA (سازمان غذا و دارو) آنها را تنظیم می کند، اما آنها را “غذا” می داند. بنابراین، شرکت های سازنده آنها نیازی به اثبات ایمنی یا کارایی محصولات قبل از فروش ندارند.

آیا مکمل های طبیعی برای درمان چاقی مفید هستند؟

واقعیت این است که اطلاعات موجود در حال حاضر بحث برانگیز است. برخی از مطالعات اطمینان می دهند که می توان با مصرف مکمل های طبیعی مقدار کمی از وزن را از دست داد. اما آنها همچنین به عوارض جانبی اشاره می کنند. تحقیقات دیگر ادعا می کنند که مواد ذکر شده موثر نیستند.

به منظور مبارزه با اضافه وزن و چاقی به روشی سالم، توصیه می کنیم عادات غذایی خود را تغییر دهید و یک برنامه ورزشی منظم را شروع کنید. این بهترین راه برای انجام است!

مثل همیشه توصیه می کنیم از مصرف مکمل ها بدون مشورت با پزشک خودداری کنید. اگر به دنبال درمان چاقی هستید، از خوددرمانی خودداری کنید. به یاد داشته باشید که قبل از تغییر هر عادتی که ممکن است بر سلامتی شما تأثیر بگذارد، همیشه باید از یک متخصص مشاوره بگیرید.

Source: www.sagligabiradim.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *