چگونه در خانه وزن کم کنیم؟

در واقع اضافه وزن بیشتر از ظاهر ما سلامت ما را تهدید می کند. برای داشتن تناسب اندام، علاوه بر عادات غذایی، نیاز به ورزش منظم داریم. اما امروزه که با زمان مسابقه می دهیم، نمی توان زمانی برای ورزش پیدا کرد. برای کاهش وزن در خانه در چنین شرایطی می توانید چه کاری انجام دهید…

یک روند کاهش وزن سالم نه تنها با غذایی که می خوریم، بلکه با سبک زندگی که ایجاد می کنیم نیز ادغام می شود. اگر زمان زیادی برای انجام ورزش برای کاهش وزن ندارید، می توانید با محافظت از توده عضلانی بدن خود با تمرینات منظمی که هفته ای 3 تا 4 بار به مدت نیم ساعت در خانه انجام می دهید، ظاهری سالم به دست آورید. اگر هنوز نمی توانید زمانی برای ورزش پیدا کنید، می توانید با فعال تر کردن کار روزانه خود در خانه، سطح فعالیت بدنی خود را افزایش دهید.

در اینجا کارهایی ساده و در عین حال موثر است که می توانید برای نتایج عالی در خانه انجام دهید.

چگونه در خانه وزن کم کنیم؟

چگونه در خانه وزن کم کنیم؟

به طور منظم ورزش کنید:

4-3 بار در هفته به مدت نیم ساعت ورزش منظم انجام دهید. اگر نمی توانید زمانی برای ورزش یا تمرین پیدا کنید، کار روزانه خود را فعال تر کنید. به عنوان مثال، به جای آسانسور از پله ها استفاده کنید، اگر مقصدتان نزدیک است پیاده روی کنید، یا اگر سوار ماشین هستید یک توقف زودتر پیاده شوید، در صورت امکان به جای ماشین از دوچرخه استفاده کنید، باغبانی کنید و فرزندانتان را در مسیرشان همراهی کنید.

تمرین منطقه ای انجام دهید:

همچنین جنبش های مختلفی برای حل مشکلات منطقه ای وجود دارد. کرانچ معکوس، تمرینات کرانچ کمکی برای شکم، رقص شکم؛ تمرینات دوچرخه، لیفت باسن، پلانگ، اسکات با دمبل، ژست روی صندلی، تمرینات ضربات بال زدن را برای ناحیه باسن انجام دهید.

عادات غذایی خود را تغییر دهید:

ورزش به تنهایی برای کاهش وزن به روشی سالم کافی نیست، همچنین عادات غذایی و سبک زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است. در اینجا کارهایی است که می توانید برای یک رژیم غذایی و سبک زندگی سالم در کنار ورزش انجام دهید…

صبحانه را فراموش نکنید:

اولین قانون طلایی کاهش وزن سالم، یک صبحانه خوب در صبح است. در طول دوره عصر تا صبح، متابولیسم تمام مواد مغذی مصرف شده در طول روز را در دسترس بدن قرار می دهد. بدن برای تامین انرژی دوباره به مواد مغذی جدید نیاز دارد. شروع روز با صبحانه باعث بهبود تمرکز و کارایی عملکرد در طول روز می شود. کنترل اشتها را تا وعده های دیگر فراهم می کند. بنابراین، کالری دریافتی غیر ضروری بین وعده های غذایی را کاهش می دهد.
از خوردن تنقلات خودداری کنید:

تنقلاتی که مصرف می شوند باعث دریافت کالری غیر ضروری در طول روز می شوند. این باعث افزایش وزن شما می شود.

چگونه در خانه وزن کم کنیم؟

چگونه در خانه وزن کم کنیم؟

میان وعده را فراموش نکنید:

میان وعده ها وعده های غذایی کوچکی هستند که حاوی مواد مغذی مناسب برای سرکوب گرسنگی بین 3 وعده غذایی اصلی هستند. تنقلات، خوراک مختصر؛ با به تعویق انداختن گرسنگی بیش از حد بین وعده های غذایی اصلی، قند خون را متعادل نگه می دارد. از خوردن بی رویه برای وعده غذایی بعدی جلوگیری می کند. میان وعده ها اغلب متابولیسم را فعال می کنند و روند لاغری را تسریع می کنند.

منظم بخوابید:

افرادی که تا پاسی از شب نمی ‌خوابند، گرسنه می‌ شوند و نیاز به خوردن دارند، زیرا زمان بعد از شام بیشتر است. افرادی که زمان خواب را تنظیم نمی کنند با مصرف غذاهای پرکالری نزدیک به خواب باعث ذخیره چربی در بدن می شوند. این روند کاهش وزن را پیچیده می کند.

آب بنوشید:

مقدار آب مصرفی در طول روز برای کاهش وزن سریع و سالم بسیار مهم است. برای کاهش وزن، مصرف روزانه 2-2.5 لیتر آب ضروری است. مصرف روزانه آب کافی با افزایش سرعت متابولیسم به سوزاندن چربی کمک می کند.

اینها را انجام ندهید:

اجرای یک برنامه غذایی سالم در بقیه عمر و همچنین کاهش وزن بسیار مهم است. در اینجا بایدها و نبایدهایی برای کاهش وزن و زندگی سالم آورده شده است…

از غذاهای آماده پرهیز کنید:

غذاهای بسته بندی شده حاوی مواد نگهدارنده شیمیایی، قندهای اضافه شده ناسالم، قندهای تصفیه شده و روغن های مضر هستند. فست فودها در شرایط ناسالم درست می شوند و حاوی چربی های ناسالم هستند. برای کاهش وزن سالم، تا حد امکان از غذاهای بسته بندی شده، نوشابه های گازدار و فست فود اجتناب کنید.

وعده های غذایی را حذف نکنید:

مصرف منظم وعده های غذایی برای کاهش وزن سالم مهم است. از آنجایی که هنگام تهیه میان وعده برای مدت طولانی گرسنگی وجود نخواهد داشت، غذای کم تری در وعده غذایی اصلی مصرف می شود و اشباع آن راحت تر تامین می شود. هنگامی که وعده های غذایی اصلی حذف می شوند، بدن به دلیل گرسنگی مداوم ذخیره سازی می کند. به همین دلیل است که هرگز نباید وعده های غذایی اصلی و میان وعده ها را در طول روند کاهش وزن حذف کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *