عاداتی که منجر به چاقی می شود

عادات مصرفی شما می تواند منجر به چاقی شود. به همین دلیل بسیار مهم است که یاد بگیرید خرید خود را به درستی انجام دهید. در این مقاله نکاتی را به شما ارائه می دهیم.

چاقی یکی از شایع ترین مشکلات سلامتی در جهان است و نیاز به مداخله فوری دارد. به همین دلیل ، متخصصان همچنان بر اهمیت تغییر عادات مصرفی و یادگیری آنچه نباید بخریم و مصرف کنیم تأکید می کنند. این به این دلیل است که در زمان خرید مردم بیشترین اشتباهات را در زمینه سلامتی خود مرتکب می شوند.

برخی از دانشمندان دائماً در حال تلاش برای ارائه اطلاعاتی در مورد نحوه خواندن برچسب مواد غذایی هستند. این شامل نحوه تعیین اینکه آیا یک محصول خاص ارزش غذایی دارد یا فقط حاوی کالری خالی است ، می شود . به طور کلی ، هدف این است که به مردم کمک کنیم خریدهای آگاهانه داشته باشند و رژیم غذایی سالم تری را اتخاذ کنند.

چاقی فقط به چربی مربوط نمی شود ، بلکه به عادات مصرف نیز مربوط می شود:

عادات غذایی سالم برای بسیاری از افراد دشوار است. پس از سال ها مصرف غذاهای فرآوری شده و فست فودها ، روی آوردن به آخرین روندهای تغذیه ای که از نظر علمی اثبات شده است کار ساده ای نیست.

با این حال ، برای سالم ماندن نیازی به گرسنگی نیست یا غذاهای خوشمزه را رها نکنید. به طور مشابه ، نیازی نیست هر روز فعالیت بدنی شدید انجام دهید. درباره یادگیری این است که بدانید برای بدن شما چه چیزی بهتر است و فقط برای لاغرتر شدن غذا خوردن را متوقف نکنید.

در حالی که مواد دیگر نیز می توانند آسیب برسانند و برنامه های غذایی سالم را خراب کنند ، مردم اغلب فقط بر حذف چربی های ترانس از زندگی خود تمرکز می کنند.

در واقع ، نمک و شکر در انواع محصولات فرآوری شده (و حتی آنهایی که برچسب “سالم” دارند) فراوان است. به طور کلی ، طبق مقاله ای که در مجله JAMA Internal Medicine منتشر شده است ، مصرف منظم شکر ساده منجر به افزایش خطر ابتلا به بیماری در کوتاه مدت و میان مدت می شود.

هر دو ماده به اندازه چربی های ترانس مضر هستند زیرا تولیدکنندگان از آنها برای بهبود طعم محصولات فرآوری شده و ترغیب آنها به مصرف بیشتر استفاده می کنند. بنابراین ، تسلیم نشدن برای خوردن بیش از حد دشوار است.

بر خلاف تصور عموم ، محرومیت خود از قند و کربوهیدرات با اتخاذ عادات غذایی خوب یکسان نیست.

عادات مصرف:

محصولات خوب بخرید ، احساس خوبی داشته باشید ، خوب غذا بخورید:

شیرینی های صنعتی حاوی چربی ترانس و موادی هستند که برای سلامتی شما مضر هستند. با این حال ، فست فودها ، غذاهای سرخ شده و دسرهای لبنی مشابه نیز مضر هستند. بله ، اکثر محصولات صنعتی فرآوری شده فقط کالری خالی دارند!

اکثر مردم وقتی در راهروهای بازار قدم می زنند نمی دانند چه چیزی می خرند. آنها بر اطلاعات بزرگ بسته ها تکیه می کنند و به ندرت برچسب اطلاعات را در پشت می خوانند.

به عنوان مثال ، آنها سبزیجات یخ زده را خریداری می کنند زیرا آن را سالم می دانند. با این حال ، گاهی اوقات حاوی مقادیر زیادی نمک ، شکر ، چربی و سایر افزودنی ها است.

این امر به ویژه هنگامی صادق است که سبزیجات منجمد حاوی نوعی پالپ باشند. در واقع ، طبق مطالعه ای که در سال 2019 منتشر شد ، چنین غذاهایی برای سلامتی شما بسیار مضر است. بنابراین ، باید مصرف غذای تازه را در اولویت قرار دهید.

کلیدهای خرید سالم:

برای خرید آگاهانه برچسب مواد غذایی مهم است.

هنگام انتخاب مواد غذایی در فروشگاه مواد غذایی ، متخصصان موارد زیر را توصیه می کنند:

  • همیشه باید برچسب ها را بخوانید تا نمک ، شکر و سایر افزودنی ها را بررسی کنید.
  •  به یاد داشته باشید که غذاهای تازه و ارگانیک ارزش غذایی واقعی دارند. بنابراین ، به عنوان مثال ، کلم بروکلی نباید در یک بسته قرار گیرد.
  •  اگر یک محصول دارای افزودنی های زیادی باشد ، ارزش واقعی آن کاهش می یابد یا از بین می رود (مانند سبزیجات منجمد).
  •  توصیه های سازمان بهداشت جهانی در مورد مصرف روزانه توصیه شده نمک و شکر را دنبال کنید.

طبق معیارهای متخصصان ، اگر خرید را به درستی انجام دهید ، مصرف صحیح غذا بسیار ساده تر خواهد بود. گام بعدی در مورد نحوه تهیه غذاهای سالم در بخش های معقول است.

مکمل های ضد چاقی

در حالی که نکات بالا می تواند به مبارزه با چاقی کمک کند و به شما در کنترل مجدد آنچه می خورید کمک کند ، مهم است که به تدریج عادات غذایی ثابت را اتخاذ کنید. با متخصص مشورت کنید و دستورات او را دنبال کنید.

به طور مشابه ، برخی مکمل های غذایی می توانند روند کاهش وزن و کنترل اشتها را پشتیبانی کنند. برخی مانع جذب چربی ها از غذا می شوند و میزان کالری را کاهش می دهند. همچنین به افزایش سیری و کاهش اشتها کمک می کنند.

این مکمل ها همچنین می توانند با بهبود عادات غذایی و حفظ آنها در طول زمان ، به کاهش وزن کمک کنند. با این حال ، شما همیشه باید از دستورالعمل های متخصص خود پیروی کرده و یک استراتژی سازگار برای دستیابی به نتایج دلخواه تدوین کنید.

Source: www.sagligabiradim.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *