سوزاندن چربی بدون ورزش

افراد بسیاری در سراسر جهان وجود دارند که با چاقی و افزایش وزن مواجه شده اند و به دنبال راهی برای نابود کردن چربی های موجود در شکم بدون نیاز به ورزش هستند. چربی های موجود در بدن به خصوص چربی های شکمی بدون تغییر سبک تغذیه و عادات غذایی از بین نخواهند رفت. اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که در جستجوی روشی آسان برای رهایی از چربی های اضافی بدن خود هستید و تا کنون به این موفقیت دست پیدا نکرده اید، این مقاله پیشنهاد مناسبی برای شما است. در واقع محتوای این مقاله به سوزاندن چربی بدون ورزش می پردازد.

سوزاندن چربی بدون ورزش

سوزاندن چربی بدون ورزش

در ادامه چند راهکار جهت کاهش وزن معرفی می شود که با آنها می توان به افزایش اعتماد به نفس هم کمک کرد. اگر این راهکارها با پیگیری و دقت انجام شوند می توان سوزاندن چربی بدون ورزش را در زندگی تجربه کرد.  

 خواب مطلوب: شب ها باید خواب مناسبی صورت بگیرد. خواب مطلوب سبب حفظ سطح هورمون گرلین و لپتین در میزان مناسب می شود. گرلین نام یکی از هورمون های بدن است که مربوط به معده است و اگر معده خالی باشد، ارسال سیگنال های مخصوصی را به مغز انجام می دهد. لپتین نام هورمون دیگری است که آزاد شدن آن برای سلول چربی است و گرسنگی را کاهش می دهد؛ این هورمون در هنگام پر بودن معده، ارسال سیگنال به مغز را انجام می دهد. وقتی فردی فاقد خواب مطلوب در شب باشد؛ بدن با افزایش گرلین و کاهش لپتین، میزان اشتها را بیشتر می کند و فرد ناچار است غذای بیشتری را مصرف کند. پس افراد باید برای خواب مناسب سریع تر به رختخواب بروند و سعی کنند کیفیت خواب را ارتقا بدهند. مطالعات علمی جدید نشان دهنده این موضوع است که برخورداری از خواب با کیفیت و عمیق در هنگام شب، شانس ابتلا به فشار خون بالا را کاهش می دهد؛ بنابراین نداشتن این خواب مطلوب احتمال ابتلا به فشارخون را بیشتر می کند.

سوزاندن چربی بدون ورزش

استفاده از بشقاب کوچک تر: هنگامی که با استفاده از بشقاب بزرگتر به تقسیم بندی غذا پرداخته می شود؛ تفکر مغز به این گونه است که مصرف غذا کمتر است و سبب خوردن غذای بیشتر می شود. همین موضوع درباره بشقاب کوچک هم قابل توجه است و به مصرف غذای کمتر منجر می شود. اما در مورد غذاهای سالم از بشقاب بزرگ استفاده کنید تا سهم بیشتر شما از آنها موجب در پیش گرفتن سبک تغذیه سالم و مطلوب شود.

تمرکز و توجه به غذا: در حین غذا خوردن از هر وسیله ای که موجب حواس پرتی می شود اجتناب کنید. لپ تاپ، گوشی موبایل و موارد مشابه باعث عدم توجه به میزان غذا می شود و امکان مصرف غذای بیشتر وجود دارد. حواس پرتی با هر وسیله ای سبب ذخیره کالری اضافی و افزایش میزان چربی بدن می شود. بنابراین در زمان صرف وعده غذایی باید بیشتر دقت کرد. با رعایت همین موارد ساده می توان سوزاندن چربی بدون ورزش را تحقق بخشید

 پایبندی به سبک تغذیه: روند عادی در پیش گرفته شده برای کاهش وزن باید همواره رعایت شود و از سالم بودن آن اطمینان حاصل شود. پایبندی به سبک تغذیه جدید بسیار مهم است و شاید دشوار باشد. اکثر افراد در همان ابتدای مسیر کاهش وزن با ناامیدی مواجه می شوند به خصوص اگر به نتیجه دلخواه اولیه دست پیدا نکنند. اما کاهش وزن و دست یابی به وزن دلخواه به یک باره و ناگهانی صورت نمی گیرد؛ پس نیاز به تلاش و تعهد دارد.

سوزاندن چربی بدون ورزش

مصرف فیبر: خوردن یک صبحانه مناسب اهمیت زیادی دارد. استفاده مداوم از فیبر سبب به وجود آمدن حس سیری می شود و اشتها را کنترل  می کند. تخم مرغ، کره بادام زمینی و یا دیگر پروتئین های فاقد چربی، گزینه های خوبی هستند. بیشتر از سه ساعت خود را گرسنه نگه ندارید. گرسنه شدن سبب افزایش اشتها می شود و در مواجهه با غذا، میزان بیشتری مصرف می کنید. مصرف میان وعده در بین وعده های غذایی اصلی، نیز به کنترل میزان غذا خوردن کمک می کند.

نگهداری غذای سالم در پیرامون خود: گرسنگی سبب می شود که فرد از مواد غذایی که در اطراف او وجود دارند استفاده کند؛ شاید این غذاها انتخاب هایی نادرست برای تغذیه باشند اما غیر قابل کنترل هستند. برای پیشگیری از این اتفاق، نگهداری میوه را در اطراف خود آغاز کنید. یخچال را به وسیله ای برای نگهداری سبزیجات سالم، میوه ها و سایر موارد مشابه تبدیل کنید. هدف اصلی دوری از غذاهای ناسالم است؛ یعنی اگر روش دیگری به جز نگهداری غذاهای سالم در نظر دارید آن را هم می توانید انجام دهید. غذاهای ناسالم به این دلیل نباید در میدان دید شما قرار بگیرند که مشاهده آنها به خصوص در حالت گرسنگی سبب می شود بیشتر از آنها استفاده و کالری و اضافه وزن بیشتری دریافت کنید.

مصرف پروتئین: پروتئین یکی دیگر از مواردی است که با القای حس سیری بدون ذخیره کالری اضافی در بدن، سبب کم شدن حس گرسنگی می شود. دلیل این موضوع این است که مدت زمان باقی ماندن پروتئین در معده و هضم آن بیشتر است. بنابراین تا مدت زمان زیادی بعد از مصرف پروتئین، حس گرسنگی به سوی فرد نخواهد آمد و به تدریج وزن فرد کاهش پیدا خواهد کرد.

اجتناب از نوشیدنی قندی: برای دست یابی به کاهش وزن باید به حذف نوشیدنی های شیرین از رژیم غذایی خود کمک کنید. چاق شدن و تعدادی از دیگر بیماری ها در نتیجه استفاده از نوشیدنی قندی رخ می دهد. این نوشیدنی ها، کالری مایع محسوب می شوند. توصیه این است به جای آنها، آب مصرف کنید.

مصرف چربی خوب: چربی های سالم را در مسیر کاهش وزن و سوزاندن چربی بدون ورزش همراه خود کنید. منابع این چربی ها عبارتند از: ماهی، روغن زیتون، آجیل، آووکادو و موارد دیگر.

 نوشیدن چای سبز: چای سبز فایده های زیادی برای بدن دارد. افزایش متابولیسم، کاهش التهاب بدن و همچنین کاهش کلسترول مضر بدن را می توان از مزایای چای سبز به شمار آورد. مصرف مداوم چای سبز به صورت سه یا چهار بار در روز موجب کاهش کالری دریافتی و از بین رفتن چربی شکم خواهد شد.

دم کردن قهوه: قهوه به عنوان یک نوشیدنی بسیار محبوب در دنیا شناخته شده است. قهوه را می توان منبعی از کافئین و آنتی اکسیدان در نظر گرفت. افزایش میزان متابولیسم و کاهش چشمگیر میزان اشتها از فواید استفاده قهوه برای سلامتی هستند. برای سوختن چربی های شکم باید مصرف قهوه را در برنامه روزانه قرار داد. مصرف روزانه یک تا چهار فنجان قهوه در روز به افزایش متابولیسم و رشد ذهنی فرد کمک خواهد کرد.

یادداشت غذاهای روزانه: تهیه لیست غذاهای روزانه  سبب می شود از میزان غذا و کالری دریافتی آگاه شوید. کار دشوار و پیچیده ای نیست و در حد یک و یا دو دقیقه زمان خواهد برد. همین کار بیشتر از حد تصور برای کم کردن وزن به افراد کمک خواهد کرد.

برخی غذاهای سالم برای کاهش وزن

کاهش وزن یکی معادله ریاضی ساده است. کافی است کمتر از سوخت و انرژی مصرفی بدن خود، کالری دریافت کنید. غذاهای سالم زیادی وجود دارند که به کاهش وزن کمک می کنند.

لوبیا

لوبیا که قیمت مناسبی هم دارد، منبعی عالی از ماده های مغذی و پروتئین است. هضم این ماده غذایی زمان بر است؛ به عبارت بهتر، لوبیا برای زمان زیادی احساس سیری را ایجاد می کند و از مصرف غذاهای بیشتر جلوگیری می کند.

تخم مرغ و سوسیس

صبحانه سالم از گرسنه شدن در طول روز جلوگیری خواهد کرد. منابع خوبی از پروتئین و دیگر ماده های مقوی برای صبحانه، تخم مرغ و سوسیس هستند. اثر پروتئین مصرفی در صبحانه تا هنگام عصر باقی خواهد ماند.

ماهی تن

منبع خوب پروتئین فراوان و کالری اندک، ماهی تن است. ماهی های بدون چربی به علت پایین بودن چربی، افزایش مصرف پروتئین و کاهش سطح کالری و چربی را در پی خواهند داشت. پروتئین مناسب برای کم کردن وزن، ماهی کم چرب است.

سخن آخر

کاهش وزن خواسته و آرزوی افراد بسیاری است. برای کاهش وزن نیازی به مراجعه به باشگاه ورزشی و تحرک زیاد نیست. با کنترل روش زندگی، می توان از طریق سوزاندن چربی بدون ورزش به تناسب اندام و سلامتی دست پیدا کرد.

Source: www.ipsnews.net

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *